warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Çatlak-Leke-İz-Yanık Tedavisi Olan Derma-Terapi

Dermaterapi, Dermaheal’ın büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstresi içeren topikal ürünlerinin Dermaroller adı verilen bir alet ile cilde uygulanması işlemdir.Dermaroller üzerinde 192 adet 0,2mm veya 0,5 mm iğneler olan bir tibbi alettir (medical device-CE). Dermaroller cilde uygulandığında silindirik tamburun iğneler cilt üzerinde mikro kanallar açar. Bu kanallar deri altına açılan bir tür geçitler gibi düşünülebilir. Dermaroller ile her bölgede ortalama olarak yanda görüldüğü gibi 6-10 kez yıldız şeklinde uygulama yapılır. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1cm2’de yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılır. Bu mikro kanalların açılması sırasında genellikle kanama söz konusu olmaz. Mikro kanallar yaklaşık 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın derinin kendi elastikiyeti ile kendiliğinden kapanır. Bir başka açıdan bakılır ise 20 dakika boyunca deri altına açık olan 1000’lerce kapı elde edilmiş olur.

Dermaterapi işte bu mikro kapıların içlerinden derinin alt tabakalarına doğru Dermaheal’in büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstreli ürünlerinin gönderilmesi işlemidir. Enjeksiyondan farklı olarak derinin üst bölgelerinde, kozmetik formüllerin en çok ihtiyaç duyulduğu bölgelere gerekli aktif içeriklerin yüksek yoğunlukta gönderilmesi mümkün olur.

Dermaroller ile yapılan çalışmalarda kozmetik bir ürünün, Dermaroller’ın açtığı mikro kapılardan gönderildiklerinde normal bir uygulamaya göre 200 kat daha fazla cilde geçiş sağladıkları gözlenmiştir . Dermaterapi yöntemi ile kozmetik formüller cilde çok daha fazla nüfuz etmekte ve daha homojen bir şekilde deriye etki göstermektedir. Dermaterapi’nin bir başka faydası da Dermaroller’ın kendi etkisinden kaynaklanmaktadır. Dermaroller’ın açmış olduğu mikro kanallar deri tarafından sanki yara gibi algılanır. Ancak ortamda aslında yara olarak görülebilecek bir durum olmasa dahi deri kendi içinde bir tamir mekanizmasını başlatır. Bu mekanizmanın en önemli fonksiyonlarından biri deri içinde yine büyüme faktörlerinin salgılanması nedeni ile kollajen, hyalüronik asid, elastin fibriller gibi yapıların sentezlenmesidir. Ortamda gerçek anlamda bir yara olmaması nedeni ile üretilen tüm bu maddeler bize anti-aging etki sağlar. İnce çizgi ve kırışıklıkların azaldığı, yanık ve akne skarlarının hafiflediğini görmek mümkün olur.

Dermaroller etkisi ile Dermaheal ürünlerinin eşsiz etkilerini bir araya getiren Dermaterapi,

güven ve mükemmel etkinlik ile uygulanabilir.

Tüm cilt tiplerine (erkek ve kadın)uygun olan bu yöntemin uygulanmasından sonra ortaya çıkan kızarıklık genellikler 30 dakika ile 2 saat arasında sona erer. Dermaterapi’nin en önemli avantajlarından biri ise güneş hassasiyetine neden olmadığı için yaz aylarında da rahatlıkla kullanılabilmesidir. Ancak cilde yapılan her tür uygulamadan sonra mutlaka en az SPF 30+ düzeyinde koruma sağlayan Hamilton Güneş Koruyucu kullanılması önerilmektedir.

Her seans 30–45 dakika sürmektedir,1–2 hafta aralıklarla 8–10 seans tedavi cilt problemlerinde etkilidir. Kür bittikten sonra 2–3 ayda 1–2 kez yapılacak olan tedavi ile devamlılık sağlana bilir. Tedavi sonrasında özel bir bakım gerekmez, hasta sosyal hayatına devam ede bilir. Güneş hassasiyeti yoktur. Kişiye özel önerilerde bulunulabilir.

Başlıca kullanım alanları:

dermaroller


Yorum Yapın

loading
×